تبلیغات
کارتونستان! - دانشگاه هیولا ها...!
تاریخ : یکشنبه 4 خرداد 1393 | 04:13 ب.ظ | نویسنده : Amir Hossein

هیولای جوانی بنام مایکل "مایک وازوسکی" آرزو دارد ترساننده شود (هیولایی که شبانه وارد دنیای انسانها شود و بچه ها را بترساند تا با جیغشان انرژی تامین شود.) وقتی او هنوز کودک است به دیدن کارخانه هیولاها (پرسودترین و شناخته شده ترین کمپانی ترساندن شهر هیولاها) در اردوی مدرسه می رود. 11 سال بعد مایک شاگرد اول ترساندن سال اول در دانشگاه هیولاها می شود و با هیولایی بزرگ، آبی و پشمالو بنام "جیمز پی. سالیوان"(ملقب به سالی) آشنا می شود. مایک به شدت درس می خواند در حالیکه "سالی" (که از خانواده ای بااستعداد در ترساندن آمده) با تنبلی بر تونایی های طبیعیش در ترساندن اتکا می کند. بعد از گذشت نیم سال، مایک و سالی تصمیم می گیرند به انجمن برادری"رور امگا رور" بپیوندند اما فقط سالی موفق می شود. در امتحانات پایانی نیم سال، "دین ابیگیل"(مدیر دانشگاه) هر دو را می اندازد. او بیان می کند سالی به اندازه کافی درس نمی‌خواند و مایک هم اصلاً ترسناک نیست. بدین ترتیب سالی از انجمن برادری هم بیرون انداخته می شود. مایک تصمیم می گیرد با شرکت در مسابقات ترساندن خودش را اثبات کند. پس به "اوزما کاپا" می پیوندد. (تنها انجمن برادری که برایش مهیا است.) اما آنها مایک را نمی‌پذیرند چون به یک عضو دیگر هم نیاز دارند. از آنجا که این مسابقه تنها بلیط برگشت مایک و سالی برای برگشت به برنامه ترساندن است، سالی هم به او می پیوندد. تیم "اوزما کاپا" در اولین رقابت آخر می شود و به آستانه حذف شدن می رسد. اما بطور معجزه آسایی تیمی دیگر بدلیل خشونت و تخطی از قوانین مسابقه، ردصلاحیت می شود و تیم "اوزما کاپا" بالا می رود. این تیم با موفقیت در رقابت ها پیش می رود. آنها به مهمانی "رور امگا رور" می روند اما وقتی سایر رقبا به آنها توهین می کنند. مایک مخفیانه هم تیمی هایش را به کارخانه هیولاها می برد تا با نشان دادن ترساننده ها به هم تیمی هایش، انرژی و روحیه ایشان را برگرداند. اما سالی هنوز شک دارد که مایک قادر است ترساننده خوبی شود. در دور نهایی، آنها خیلی به پیروزی نزدیک هستند و فقط مایک باید به خوبی در یک شبیه ساز از عهده ترساندن عروسک دستگاه برآید. او موفق می شود و جام به ایشان میرسد. بعد از مراسم قهرمانی مایک متوجه می شود سالی دستگاه ها را دستکاری کرده تا امتیاز مایک بالا رود. از آنجاییکه مایک فکر می کند خودش بدون تقلب هم صلاحیت ترساننده شدن را دارد، درِ آزمایشگاه مدرسه را می شکند و وارد دنیای انسان ها می شود. اما این در به یک اردوی تابستانی باز می شود و او نمی‌تواند یک گروه بچه را بترساند.

با بازگشت به دانشگاه، تیم "رور امگا رور" به سالی پیشنهاد می دهد تا به عضویت تیمشان درآید. اما او نمی‌پذیرد و به ابیگیل اعتراف می کند که تقلب کرده بوده. با فهمیدن ماجرای مایک، سالی وارد همان در می شود تا مایک را بیابد. بعد از پیدا کردن و آشتی با او، سعی می کنند برگردند اما در دنیای انسان ها گیر افتاده اند. چون خانم ابیگیل این در را غیرفعال کرده تا مقام های بالاتر برسند. در این حال انسان های بزرگ و بالغ به تعقیب مایک و سالی افتاده اند. مایک می فهد تنها راه برگشت به دنیای هیولاها، ترساندن دسته جمعی انسانها است تا با انرژی حاصله در از سمت خودشان فعال شود. پس با کمک هم، سالی و مایک انسان های بالغ را می ترسانند و مقدار زیادی انرژی جیغ فراهم کرده و به آزمایشگاه برمیگردند.

این کار باعث اخراج شدنشان از دانشگاه می شود. اما سایر اعضای تیم "اوزما کاپا" برای برنامه ترساندن ترم بعد قبول می شوند چون خانم ابیگیل تحت تاثیر اجرایشان در بازی ها قرار گرفته. مایک و سالی خداحافظی می کنند و خانم ابیگیل به مایک و سالی می گوید آنها اولین کسانی که هستند که او را متعجب کردند و برایشان آرزوی موفقیت می کند. مایک و سالی شروع به کار در اتاق بایگانی کارخانه هیولاها به مدیریت "ابومینیبل اسنومن" می کنند. با پیشرفت در کارشان کم کم به عضویت تیم ترساننده در می آیند و بقیه قضایا در انیمیشن کار خانه هیولاها اتفاق می افتد.

مایک


سالی


دین ابیگل


انجمن برادری "اوزما کاپا"


Monsters University - Greek Photos

انجمن برادری"رور اومگا رور"
طبقه بندی: بچگونه، کارتونی، موضوع:آزاد، و...،