تبلیغات
کارتونستان! - مطالب خرداد 1394
تاریخ : سه شنبه 26 خرداد 1394 | 08:55 ق.ظ | نویسنده : Amir Hossein
تریلر و عکسای این انیمیشن منتشر شده که براتون میذارمشون:

[http://www.aparat.com/v/wnBVC]File:Zootopia logo.png
پ.ن:این فیلمو از سایت انیمیشن اکشن برداشتم...یه سایت انیمیشنی که خودم خیلی باهاش حال میکنم...!

عکسا تو ادامه مطلب:

ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 03:52 ب.ظ | نویسنده : Amir Hossein
یک کپی از کارتون جوراب های خالی (Empty Socks)  اولین کار کوتاه والت دیزنی که به مناسب کریسمس در سال 1927 ساخته شده در کتابخانه ملی نروژ پیدا شد.
کارتون گمشده دیزنی به نام جوراب های خالی با حضور اسوالد خرگوش خوش شانس
پوستر کارتون گمشده دیزنی به نام جوراب های خالی با حضور اسوالد خرگوش خوش شانس

اسوالد خرگوش خوش شانس (Oswald the Lucky Rabbit)  در این فیلم کوتاه حضور دارد .این شخصیت کارتونی قبل از میکی موس توسط والت دیزنی خلق شده بود.صحت این فیلم  توسط یکی از کارتونیست های دیزنی به نام دیوید گرستین (David Gerstein)  تائید شده است.

مسئول بایگانی و کتابدار کتابخانه ملی نروژ گفته که اول اصلا فکرش را نمیکردیم که این یافته ما یک گنج گران بهای سینمایی مفقود شده باشد .این فیلم بر روی دو حلقه  نگهداری میشد که برچسب روی آن وضوح و خوانایی کامل نداشت . هنگام لیست برداری از اثار موجود در کتابخانه به صورت اتفاقی یافت شده است.

جوراب های خالی در واقع 5 دقیقه و نیم است اما در این نسخه پیدا شده حدود 50 یا 60 ثانیه  فیلم  از بین رفته است.تاکنون فقط 25 ثانیه از این فیلم جان سالم به در برده بود که آن هم در موزه هنرهای مدرن نیویورک نگهداری میشود .

قرقره نیتروسلولوز که فیلم بر روی آن ضبط شده یک ترکیب با قابلیت اشتعال بسیار بالاست که حتما باید در شرایط ویژه با دما و رطوبت کنترل شده نگهداری شود به نظر می رسد که این فیلم از یک آرشیو خصوصی به موسسه فیلم نروژ رسیده باشد .
 یک نسخه دیجیتال از این فیلم به دیزنی ارسال شده است اما نسخه اصلی همچنان در کتابخانه نروژ نگهداری می‌شود.

منبع: awn
ترجمه : ایرانیان انیمیشنطبقه بندی: کارتونی، دیزنی، موضوع:آزاد، و...،

تاریخ : شنبه 2 خرداد 1394 | 11:31 ق.ظ | نویسنده : Amir Hossein
انستیتو رنگ پنتون، موسسه‌ای که در زمینه بازاریابی و معرفی رنگ‌ها فعالیت می‌کند، رنگ جدیدی را در خط رنگ‌های خود معرفی کرده است: زرد مینیون!
 
لوگو شرکت پنتون برای معرفی رنگ زرد مینیونی

این رنگ جدید الهام گرفته شده از شخصیت‌های کوچک و با نمک مجموعه فیلم‌های انیمیشن «من نفرت انگیز» هستند که دنباله آن «مینیون‌ها» (موجودات کوچک زرد رنگ مورد بحث) به زودی اکران خواهد شد. به نظر می‌رسد که فرل ویلیامز، تهیه کننده و سازنده موسیقی این مجموعه فیلم‌ها که خود دستی در هنر و دنیای مد دارد و انیماتورهای استودیو ایلومینیشن با تیم شرکت پنتون همکاری کرده تا این رنگ زرد جدید را معرفی کنند.

این جدیدترین رنگی است که پنتون در طی سه سال گذشته معرفی می‌کند و اولین رنگیست که از یک شخصیت الهام گرفته شده است.

 
رنگ زرد مینیونی شرکت پنتون

لاری پرس‌من، معاون ریاست شرکت پنتون در طی یک کنفراس خبری گفت: "در حال حاضر میل به رنگ‌های شاد و روشن و سرزنده بسیار زیاد شده است. از جمله این رنگ‌ها رنگ زرد است و با توجه به محبوبیت جهانی مینیون‌ها بسیار طبیعی به نظر می‌رسید که برای اولین بار در تاریخ رنگی را به اسم یک شخصیت نام گذاری کنیم."